pondělí 18. září 2017

OOTD: Bořek stavitel (a paradox volby)


Trápí vás uschlá rajčata, neprostřihané stromy, anebo třeba vrzající podlaha? Obraťte se na mě. Sice vám nepomůžu, ale aspoň vypadám, že bych mohla.Postupem času přicházím zase na chuť košilím. Tentokrát už jsem ale moudřejší a využívám je v mnoha podobách. Jinak možná i společensky působící košili přesunou lacláče úplně do jiné dimenze. V tomto případě konkrétně do dimenze moderátorů televizních hobby pořadů.


Tyhle kouzla, kterých docílím odlišným kombinováním oblečení, mě prostě baví. Navíc díky tomu využívám každý kousek vícero způsoby. To znamená menší šatník a zároveň více zábavy. Dlouhodobě mě fascinují lidé, kteří v rámci minimalizace a zjednodušování došli až k Projektu 333. Pro neznalé v rychlosti: na každé tři měsíce roku si vystačíte s 33 kusy oblečení. Do tohoto počtu se nezapočítávají pouze svršky, ale také boty, kabelky a doplňky.


Jelikož si nejsem schopná vybrat tak malé množství věcí, nechala jsem se projektem zatím jen inspirovat. Je totiž fakt, že díky paradoxu volby je člověk ve výsledku spokojenější s menším množstvím možností, a odpadá mu tak v tomto případě i pocit, že nemá co na sebe (zajímá-li vás tento paradox naší doby více, hledejte jméno Barry Schwartz).
Pruhovaná košile H&M - 200 Kč, z druhé ruky
Lacláčové kalhoty Haily's - 764 Kč (PC 899 Kč), Zoot
Boty - 1919 Kč (PC 2399 Kč), Baťa
Hodinky CHPO - 1274 Kč (PC 1499 Kč), Zoot
Fake septum hanger - 23 Kč (polovina setu; PC 64 Kč)Máte doma šatník s nerozlučnými kombinacemi, anebo párujete všechno se vším?
Mějte se!

Žádné komentáře:

Okomentovat