sobota 2. července 2016

Radosti: červen 2016

Tento měsíc trochu skromněji. A je to jen dobře.

Vinted / votoč

Kouzelný ostrůvek internetu, kde se dají najít úžasné poklady. Třeba tyhle čtyři božověci za pár korun.

* První dojmy: Sun by měl vonět po pomerančích, mandarinkách a santalovém dřevě. Parfém voní jako pomeranč. Neoloupaný. Po nanesení (tuhé parfémy si dávám na zápěstí, rozetřu až na předloktí a otřu o krk) jsem si tedy připadala jako bych si kůži přejela celým pomerančem. Vůně ale nevydrží příliš dlouho a ani sama o sobě není moc výrazná. Vadí mi na ní, že je tak jednoduchá, plochá. Pro milovníky citrusových vůní je určitě skvělá, ale čekala jsem trochu víc, třeba náznak něčeho jako je Karma. Ta je taky citrusová, ale neskutečně zajímavě. Musím tedy souhlasit s jednou z recenzí na českém eshopu v tom, že voní  málo. Kombinaci s Vanillary dle druhé recenze jsem zkusila a vůně se dobře doplňují. Obě jsou spíše jednoduché a takto mají to něco extra. Dohromady stále voní jen jemně.

* První dojmy: Dirty - hlavní tóny: máta, tymián, estragon, větvičník, santálové dřevo. Vůně je příjemná, budí ve mně pocit chladu. Připadá mi spíše pánská. Tato označení obvykle ignoruji - když mi něco vyhovuje, je mi jedno, co je napsáno na obalu (nehledě na to, že u většiny věcí je toto označení hloupost). V létě ho pro ten pocit osvěžení určitě využiju. A hlavně je to pro jednou něco úplně jiného, než co si kupuji obvykle, čili nová zkušenost - juhů!

P.S. Oba parfémy byly koupené jako používané, v obou přitom zbývala více než polovina původního obsahu. Nové Sun stojí v obchodě 225 Kč a Dirty 255 Kč.

Tuhý parfém Sun - Lush (59); růžové šaty - Next (120)
Květované šortky - Denim co. (100); Tuhý parfém Dirty - Lush (49) 
__________________________________________________________


Henna

Hennou se zásobím vždy jednou za delší dobu. Míchám si měděnou a odstín mahagon od Henne color. Pokud by byl nějaký zájem o informace o barvení vlasů hennou, určitě k tomu mohu utrousit pár slov, přecejen už se nějaký ten rok barvím. :)

Odstíny Měděná a Mahagon. Na internetu se dají sehnat od 133 Kč za kus.
___________________________________________________________


H&M eshop 


Výprodeje + poštovné zdarma. Nešlo odolat. 

S kabelkou jsem šla na jistotu. Mám už totiž doma jednu skoro stejnou, jen menší, černou. Ta je tak akorát na telefon, klíče, rtěnku a vstupenky na akci. Tato je větší, formát A4 se do ní sice nevejde, ale i s peněženkou, mobilem a knihou tam pořád zbývá spousta místa. Otevírání je spíše krásné než praktické, takže ty tři vteřiny zabere, obzvlášť když má nositel/ka volnou jen jednu ruku. 

Ke koupi zde - 239, PC 399

Polštářek. Černobílý, minimalistický. Stejně jako hrnků ani polštářů není doma nikdy dost. Tedy teoreticky.


Zdroj: hm.com. Ke koupi zde - 179, PC 299.


Dva topy, které sice nepotřebuji, ale nemohla jsem bez nich být. Ale tak že jsou ty slevy...

* První dojmy: trička - obě jsou volná, obě jsou z příjemného materiálu. Takové, jako je to šedé, jsem hledala dlouho. Respektive jsem už dlouho hledala triko, ze kterého bych si mohla něco v tomto stylu vytvořit. A pak zasáhla vyšší moc a objevilo se na H&M. Je volné, příjemné, v oblasti hrudníku má několik drobných otvorů. Rukávy jsou vyhrnuté a přišité, spodní kraj nezačištěný.
Bílé triko tohoto střihu se prostě hodí mít. Je neskutečně příjemné a motiv se slovní hříčkou je naprosto skvělý.


Taco ke koupi zde - 249 (plná cena), orvané ke koupi zde - 239, PC 399


* Poslední první dojem se týká celé objednávky. Vím, že budu znít rozmazleně, vím, že měli výprodeje, a vím, že mají sklad v Polsku (i když jen to prostřední je argument), ale docela mě překvapila dodací doba. Objednávku jsem vytvořila dvacátého šestého večer. Balík došel prvního, tedy v pátek. Za tuhle dobu mi chodí věci z Anglie. Myslela jsem, že logistika je už trochu jinde. A hlavně jsem chtěla stihnout alespoň tento souhrn ještě v měsíci, o kterém je. Ale mám to na koho hodit, takže je vlastně vše v pořádku. :)Co nového u vás? Taky jste zaznamenali výprodeje v H&M? A kolik vás stály? :)

1 komentář: