pondělí 13. června 2016

Radosti: květen 2016

OBLEČENÍ

Vinted aka votoč (dle dřívějšího názvu votočvohoz): Vždy mám radost, když více předmětů prodám, než koupím. V květnu to bylo těsné. Teď už k jednotlivým věcem (každá mě stála kolem dvou stovek).

První je zelený pletený svetr. Ráda si říkám, že se mi tenhle odstín hodí k vlasům. Počítám s ním na nejméně formální nošení (tedy legíny a svetr).Druhým předmětem je dlouhá béžovo-meruňková sukně. Dlouhé sukně vůbec nemusím, ale nějak jsem si ji na sobě uměla představit - s kloboukem a velkými černými botami. Navíc je na ní skvělé to, že jich na světě asi něběhá nejvíc. Pochází ze speciální edice Urban Outfitters, v rámci které tvůrci zpracovávají již existující kousky oděvu anebo přebývající látky.A konečně třetí - nejoblíbenější - je krátké triko (ok, crop top) z Asosu. Má na sobě zviřátka a je prostě boží. V podstatě s ním mám i malinký příběh lásky, pokušení a vlády rozumu. Psala jsem totiž prodejkyni už před nějakým tím pátkem o rozměry. A triko je žel vážně krátké. A jelikož jsem opravdu nechtěla ukazovat kůži, musela jsem triko nechat žít jen v mých představách. Pak jsem si ale koupila vysoké šortky do pasu (o nichž budu mluvit dále) a najednou bylo jasno: musím triko znovu najít. K mé velké radosti bylo ještě volné a já ho mohla hned den po vyzvednutí obléct a spálit se v něm.


První fotka v něm. Styl
vybaluji-zkouším-fotím-posílám.

_________________________________________________________


eshop občanského sdružení Buldočí naděje: Jo, je to TA Buldočí naděje. Ta, od které máme adopťáka. Sledovali jsme je už asi rok před adopcí a pár věcí s jejich znakem se nám tak doma nashromáždilo. Nikdy ale ne trika, protože naše srdce nezasáhla. Pak ale vyšla nová kolekce, která spojuje buldočky a Star Wars a bylo to. Taky že mám hned dvě.

Mimochodem veškerý zisk jde na placaťáky. :)

zdroj / koupíte zde (bílé)

_________________________________________________________

H&M (eshop): Mé první vysoké šortky. A hned troje. Ale nebojte, přece si nebudu kupovat troje stejné šaty! Jsou světlý a tmavý a džínový. A tak.

* První dojmy: bílé prosvítají. Hodně.
zdroj

_________________________________________________________
zdroj / koupíte zde


KOSMETIKA

H&M (eshop): Zároveň jsem k šortkám ještě přihodila dva tuhé parfémy a kleštičky na řasy. Ohledně kleštiček moc nevím, co si o nich myslet. Respektive nevím, zda tvoří až takový rozdíl. Stále trochu zkoumám, zda dělám vše správně. Budu to intenzivně sledovat a pokud přijde dramatická změna, určitě se to všichni z mého okolí dozví.
Mimochodem: jistěže sotva si je koupím, dají do prodeje snad i hezčí za polovic...

* První dojmy: Tuhé parfémy Revelation a Intuition. Druhý jmenovaný šel hned dál, nevoní mi. Ale Revelation vypadá vážně dobře. Voní hodně kořeněně, což se mi obecně líbí. Vůně snad alespoň trochu vystihnu složením.
zdroj / koupíte zde
zdroj / koupíte zdeRevelation:
skořice, fialka, ambra.
(tmavý obal)

Intuition:
bergamot, černý rybíz, květy.
(světlý obal)


_________________________________________________________

Yves Rocher (eshop): Nevím, čím to je, ale eshop Yves Rocher ve mně vždycky vzbudí potřebu zásobit. Všichni (a já hlavně!) víme, že mám už věci do sprchy v řadě - viz zásoby z Lushe. Tady se rodí můj vinted katalog. Sprchové gely malina s mátou a levandule s ostružinou mě trochu zklamaly. Příliš nevoní, což obvykle u Yves Rocher problém nebývá. Zkusím je ale alespoň jednou ve sprše a uvidím. Určitě zůstává sprchový gel s peelingem. Sice také příliš nevoní, ale zrovna peelingy mi teď dochází. Nádherně každopádně voní poslední nezmíněný produkt - sprchový gel mango a koriandr. Ten bude ve frontě asi dost předbíhat. :)


Tělové krémy. Oves a malina s mátou. Ten větší půjde, nemám šanci ho spotřebovat. Mezi krémy se tísní samoopalovací sprej. Jsem běloba nejbělejší a kvůli všem těm šatům a šortkám tomu letos chci dát šanci. Takže až v Brně potkáte někoho s opálenýma nohama a bílou tváří, už víte, o koho jde.

* První dojmy: asi jsem úplně neschopná, ale po dvou použitích samoopalovacího spreje nejsem ,,opálená'', ale výrazně flekatá. Sprej si hledá novou paničku a já nosím šortky méně hrdě než doposud.A nakonec to, kvůli čemu jsem vlastně objednávku tvořila. Věci na rty. Mám jich sice dost, ale ráda na to zapomínám. 

Ukázky zleva: HL, HP, DL, DP
HL: tužka na rty, odstín Rouge
HP: rtěnka Grand Rouge, odstín Rose Eclatant
DL: hydratační rtěnka v tužce, odstín Rose Somptuex
DP: hydratační rtěnka v tužce, odstín Rouge Sombre 
_________________________________________________________

feelunique (eshop): V tomhle trendu jsem hodně pozadu. Kdyby to byl vlak, nedalo by se ani říct, že naskakuju do posledního vagónu. To spíš vbíhám na koleje zatímco vlak už je skoro v cíli. Každopádně tady nejde o to, jak jsem děsně in nebo out, ale o to, abych si opticky zkrátila nos. :D

Takže: konturovací tužka NYX a štětcohoubička eco tools. Eco tools a hakuro jsou rozhodně moje nejoblíbenější štětce. Ani jedny z nich nejsou drahé a zároveň fungují skvěle. Jak mi jde či nejde konturování zjistím během pár týdnů.

* První dojmy: s houbičkou mi to moc nejde, jsem až moc zvyklá na štětce. A hlavně mi ji teda nejde pořádně umýt. Takže je na ní pořád vidět to, co bylo použito. To nesnáším. No a k tužce: světlá část (rozjasňovač / highlighter) na mě není ani trošku vidět. Univerzální odstín, jasně. :D 


O JĀSÖN jsem vždy slyšela jen to dobré. Takže metoda pokus-omyl: levandulový šampon a kondicionér, které slibují objem. Uvidíme. A hennový šampon. Už několik let se hennuji, takže vím, že šampon právě s touto rostlinou asi nebude úplná blbost.

* První dojmy: hennový šampon neskutečně voní. Sladce a ovocně. Voní přesně jako vzpomínka z dětství na nějakou sladkost, kterou už jsem léta neměla. Nemůžu si vzpomenout jaká sladkost to je. Při každém mytí vlasů chrochtám blahem z té úžasné vůně - to dokud se nenaštvu, že nemůžu odhalit jako co to vlastně voní.


Od stejné značky zkouším i deodorant s Aloe Vera. Sice mám teď dohromady tři, ale ráda vyzkouším, který mi sedí nejlépe na sport, na stres, na horko anebo na úplně běžný den.


JĀSÖN ještě jednou: pleťový scrub z meruněk. Složení vypadá dobře a navíc jsem při objednávání výjimečně chytře brala v potaz fakt, že jakmile došudlám ten kousíček Coalface (peelingové mýdlo z Lush), který mi zbývá, nebudu si mít čím brousit ksicht. Obličej. Tvář. A opeelingovávat. Samozřejmě.
A jeden jediný opuštěný kousek od Yes to, které mám moc ráda. CC krém. Byť v lahvičce moc světle nevypadá, rozetře se hezky. V létě ho určitě využiju, protože je přecejen ještě o něco lehčí, než BB od Skin79, který používám běžně.

* První dojmy: scrub krásně voní a dělá, co má. CC má lehčí krytí, jak už jsem psala, ale na pleti působí hodně přirozeně. Voní po citrusech._________________________________________________________

DEKORACE A DOMÁCNOST

Rohožka. V haulech největších youtuberek se rohožky neobjevují. Chápu proč. Málokdo má tak stylovou jako my. Ale vážně: nejsme tak infantilní, abychom si koupili rohožku s pejskem jen tak - někdo nám na naši decentní pruhovanou flusnul žvejku. Asi jsem cíťa, ale chtěla jsem novou. Je to aspoň důkaz, že všechno zlé je k něčemu dobré._________________________________________________________


V UVOZOVKÁCH

Kromě dvanácti věcí z Yves Rocher a devíti z feelunique by v tomto seznamu bylo ještě dalších deset z boots. Teda pokud by mi neztratili balík, že. Paradoxně mě nejvíc štve, že mi z celé objednávky nedošla právě ta jediná věc, která nespadá do kategorie kosmetika. Objednala jsem si totiž pastelky, co voní. Co víc si může člověk od života přát? A oni mi ztratí balík. Díky živé komunikaci jsem sice alespoň dostala zpět peníze, ale to mi pastelky nenahradí. Takže na ně budu dál toužebně hledět. Třeba na Urban Outfitters, tam je taky mají.


Pastelky, o kterých si nechávám zdát.
zdroj

Žádné komentáře:

Okomentovat